__

آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام

با رشد و افزایش تعداد کاربران اینستاگرام، و حضور چهره های معروف و سلبریتی ها در این شبکه اجتماعی، تعداد پیج های فیک و غیر واقعی، و پیج های مشابه و فن پبج ها، بسیار افزایش یافت؛ و کم کم تشخیص پیج های اصلی و مشهور از پیج های تقلبی و غیر حقیقی آنها که بدون نظر و اطلاع آن افراد ایجاد و مدیریت می شد بسیار دشوار شد. اما راهکار اینستاگرام برای رفع این مشکل اعطای نمادی به شکل تیک آبی با عنوان verified badge است که به ما نشان می دهد، یک پیج دارای اعتبار است، و متعلق به خود آن شخصیت یا برند مشهور است.

تیک آبی اینستاگرام چیست؟

حتما برای شما هم پیش آمده است که داخل اینستاگرام به دنبال شخص یا پیج مطرحی بگردید، وقتی عنوان پیجی را جست و جو می کنیم، پیج های مشابهی با عناوین و تصاویر بسیار شبیه به یکدیگر به به ما نشان داده می شوند. تیک آبی یا نماد(verified badge) علامتی است که ما بواسطه آن می توانیم پیج اصلی را از سایر پیج ها تشخیص دهیم. وقتی این علامت در کنار پروفایل پیجی قرار گرفته باشد، متوجه می شویم که این پیج اعتبار بسیاری دارد و اگر پیج شخصی بود می فهمیم که آن شخص فرد مهم و معروفی است.

این علامت بنا به داشتن شرایط ویژه ای، و با درخواست افراد توسط اینستاگرام داده می شود.

شرایط دریافت تیک آبی اینستا و

دریافت تیک آبی اینستاگرام غیر واقعی؛ تیک آبی اینستاگرام فیک:

اینستاگرام برای اعطای تیک آبی به پیج ها 4 شرط اساسی گذاشته است؛ که فقط به پیج هایی که دارای این شرایط هستند این نماد را می دهد.

1.حساب کاربری معتبر

حساب کاربری شما باید متعلق به یک شخص حقیقی، کسب و کار یا سازمانی ثبت شده و واقعی باشد. پیج های فان، دانستنی و پیج هایی که محتوای گوناگونی دارند و هویت مشخصی ندارند، شامل این شرط نمی شوند.

2.اکانت منحصر به فرد 

دومین شرط اینستاگرام این است که پیج شما باید منحصر به فرد باشد؛ منظور از منحصر به فرد بودن این است که پیج شما تنها پیج مربوط به برند، کسب و کار یا شخص شما باشد. هر فرد تنها برای یک پیج خود می تواند درخواست تیک آبی بدهد، مگر اینکه برای زبان های مختلف مثلا(فارسی، فرانسوی، عربی) پیج های جداگانه داشته باشد، که در این صورت می تواند برای هر پیج جداگانه تیک آبی دریافت کند.

3.حساب عمومی و کامل 

حساب یا اکانت شما باید عمومی (public) باشد، تا همه افراد بتوانند محتوا و پست های شما را مشاهده کنند. در ضمن پیج شما باید دارای بایو، نام مشخص، حداقل یک پست و عکس پروفایل باشد. اینستاگرام به پیج هایی که عکس پروفایلشان گل یا طبیعت میگذارند تیک آبی نمی دهد. در ضمن نباید از آدرس و لینک سایر شبکه های اجتماعی مثل توییتر و یوتیوب و… در قسمت پروفایل استفاده کرد.

4.برجسته بودن و شهرت داشتن

یکی از مهمترین شروط اینستاگرام این است که حساب کاربری مربوط به برند، کسب و کار، یا شخصیت محبوب و مشهوری باشد، یعنی پیج فعالی باشد بصورتی که دیگران آن را جست و جو کنند، فالوور ها و آمار لایک و بازدید بالایی داشته باشد، و سایت های مختلفی در مورد آن صحبت کنند.

قطعا اینستاگرام به پیج هایی که با تبلیغات معروف شده اند و یا فالوور های تقلبی و fake دارند تیک آبی نمی دهد. 

نمونه تیک آبی اینستاگرام

 

نمونه های تیک آبی

همانطور که مشاهده کردید، اینستاگرام برای دادن نشان تاییدیه به صفحات مختلف شرایطی دارد؛ اما حتما می پرسید که اگر پیج یا صفحه ای، تمامی شرایط را داشته باشد، و نیاز به دریافت این تیک آبی داشته باشد باید چه کند؟ ما در ادامه بصورت تصویری به شما آموزش میدهیم که چگونه و با چند اقدام ساده از اینستاگرام درخواست نشان تاییدیه (Verified badge) یا همان تیک آبی کنید.

آموزش دریافت تیک آبی اینستاگرام

دریافت تیک آبی نیازمند ثبت درخواست در اینستاگرام است، این کار بسیار ساده است و زمان زیادی نمی گیرد. در ادامه بصورت تصویری به شما آموزش میدهیم که چگونه درخواستتان را ثبت کنید.

مرحله اول

وارد پروفایل اینستاگرام خود شوید. دقت کنید که در این مرحله وارد همان حسابی بشوید که میخواهید برایش درخواست تیک آبی بدهید، توجه کنید که وارد حساب دیگری نشوید.

روی آیکون موجود در گوشه بالایی صفحه(سه خط) کلیک کنید.

مرحله دوم

سپس روی گزینه Setting یا تنظیمات کلیک کنید.

مرحله سوم

پس از وارد شدن به منوی تنظیمات، مطابق تصویر بر روی گزینه Account یا حساب کلیک کنید.

مرحله چهارم

در مرحله چهارم از بخش اکانت گزینه Request Verification را انتخاب کنید. اگر منوی اینستاگرامتان فارسی است باید گزینه درخواست راستی آزمایی را انتخاب کنید.

مرحله پنجم

در این مرحله باید برای مسئولان اینستاگرام یک فرم پر کرده و ارسال کنید، تا مسئولین این شبکه اجتماعی صلاحیت شما را برای دریافت تیک آبی بررسی کنند.

آموزش پر کردن فرم درخواست تیک آبی

نوشتن این فرم بسیار ساده است، تنها کافی است اطلاعاتی که از شما خواسته است را وارد کنید.

 • اینستاگرام بصورت خودکار قسمت Username را با نام کاربری شما پر کرده است.
 • در قسمت Full name باید اسم خودتان یا کسب و کار یا برندتان را بصورت کامل وارد کنید. (اگر حساب شخصی است، نام شخص و اگر کاری است، نام کسی که آن پیج را مدیریت می کند بنویسید.)
 • در قسمت Category رشته ای که در آن فعالیت می کنید و تخصصتان را وارد کنید. یک لیست در مقابل شما قرار می گیرد که می توانید از آن انتخاب کنید.
 • در قسمت آخر شما باید یک تصویر از مدرک شناسایی خود را ارسال کنید. این مدرک می تواند پاسپورت، کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه یا هر مدرکی باشد. (برای کسانی که داخل ایران زندگی می کنند بهترین گزینه پاسپورت است)

حال که تمامی مراحل را انجام دادید فایل را ارسال (send) کنید.

مدت زمان بررسی درخواست توسط اینستاگرام

وقتی که تمامی مراحل را انجام دادید و فایل را ارسال کردید، تنها باید منتظر بمانید تا اینستاگرام درخواست شما را بررسی کند. این بررسی گاها تا چند ماه طول می کشد و هیچ تضمینی نیست که اینستاگرام درخواست شما را قبول کرده و به شما تیک آبی بدهد.

تایید درخواست شما توسط مسئولان اینستاگرام به شرایط پیج شما بستگی دارد؛ و فقط در صورتی به شما داده می شود که تمامی نکاتی که ابتدای این مقاله ذکر کردیم را داشته باشید.

اما گاها افرادی را میبینیم که تمامی شرایط اینستاگرام را دارند، اما درخواستشان تایید نمی شود و نمی توانند این تیک را دریافت کنند. در ادامه این مقاله اقداماتی را پیشنهاد می کنیم که با انجام آنها می توانید شانس خود را برای دریافت این نشان بالا ببرید.

7 راهکار فوق العاده برای دریافت تیک آبی اینستاگرام

1. فعال باشید

قطعا اگر می خواهید تیک آبی بگیرید، باید فعال باشید؛ منظور از فعال بودن این است که هم در داخل اینستاگرام، و هم در دنیای واقعی فعال باشید. فعالیت در اینستاگرام به معنای تولید محتوای مداوم است؛ شما باید مدام پست و استوری منتشر کنید و با مخاطبینتان ارتباط بگیرید. فعالیت حرفه ای در حوزه تخصصی و مورد علاقه تان باعث شهرت و محبوبیت بیشتر شما می شود؛ و همین امر باعث می شود نام شما در اینستاگرام بیشتر جست و جو شود و و با توجه به فعالیت شما و ارتباط با مخاطبینتان باعث افزایش فالوور هایتان می شود. شما برای دریافت تیک آبی نیازمند فالوور های زیادی هستید، که به اینستاگرام نشان دهید فرد برجسته و مشهوری هستید.

2.محبوبیت بیشتری بدست آورید

اگر فعالیت شما به شکل درست و اصولی انجام شود، موجب شهرت و محبوبیت بیشتر شما می شود. وقتی شما داخل اینستاگرام محتوای منحصر به فرد تولید کنید و ارتباط خوب و صمیمی با فالوور هایتان برقرار کنید، علاوه بر افزایش فالوور هایتان، پست ها و استوری ها و هر محتوایی که آپلود می کنید بازدید بیشتری میگیرد؛ هوادارانتان تشنه پست های شما می شوند و با تعاملاتی که با شما دارند، اینگیجمنت شما را بالا می برند. وقتی آمار پیج و جست جوی نام شما بالا باشد، توجه مسئولان اینستاگرام بیشتر جلب می شود؛ و شانس شما را برای دریافت (verified badge) بالا می برد.

3.درسایر شبکه های اجتماعی هم فعالیت کنید

برای محقق شدن دو هدف قبلی، شما نیاز دارید که در سایر شبکه های اجتماعی هم معتبر باشید و فعالیت کنید. حضور در شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک، توییتر، یوتیوب، و سایر شبکه های اجتماعی، باعث شناخته شدن بیشتر شما می شود؛ و علاوه بر آن توجه افراد بیشتری را به صفحه اینستاگرام شما جلب می کند. اما در انجام اینکار یک نکته فوق العاده مهم نهفته است؛ شما هرگز نباید لینک یا آدرس اکانت سایر شبکه های اجتماعیتان را داخل پروفایلتان قرار دهید. قراردادن آدرس سایر شبکه های اجتماعی می تواند یکی از عوامل عدم موفقیت شما در دریافت تیک آبی باشد؛ پس به این نکته فوق العاده توجه کنید.

4.صفحات فیک داشته باشید

یکی از اصلی ترین دلاید اینستاگرام برای اعطای این نشان، این است که شما یا برند و کسب و کارتان، آنقدر صفحات مشابه دارد، که مخاطبان نمی توانند پیج اصلی را از سایر پیج ها تشخیص دهند. اگر داشتن تیک آبی برایتان فوق العاده حائز اهمیت است، می توانید با کمک دوستانتان اقدام به ساخت پیج های فیک برای پیج خودتان کنید. هرقدر که صفحه اینستاگرام شما، فن پیج ها یا صفحات هواداری، یا صفحات fake یا تقلبی بیشتری داشته باشد، اینستاگرام را بیشتر موجب می کند که به شما تیک آبی اعطا کند.

5.غیر واقعی نباشید

برخی از افراد برای بدست آوردن تیک آبی، یا حتی جلب توجه بیشتر، اقدام به جذب فالوور یا حتی لایک و کامنت فیک می کنند. باید به شما بگوییم که هوش مصنوعی اینستاگرام، هرگونه آمار و ارقام غیر واقعی را تشخیص می دهد و همین امر ارزش و اعتبار پیج شما را پایین می آورد. پس هرگز اقدام به خرید فالوور و لایک و کامنت غیر واقعی نکنید. سعی کنید بصورت ارگانیک و واقعی اینستاگرامتان را رشد دهید.

6.اعتراض کنید

قطعا اگر شما هم بجای مسئولین اینستاگرام بودید، درخواست کسانی را که پیگیری های بیشتری انجام داده اند و درخواست های متوالی فرستاده اند را سریع تر بررسی میکردید. اینستاگرام بیش از یک میلیارد کاربر فعال در دنیا دارد، و روزانه اینفلوئنسر های زیادی معرفی می شوند؛ طبیعی است که بررسی درخواست تیک آبی برای هر نفر مدت زمان زیادی طول بکشد. شما باید درخواست های مکرر ارسال کنید و به اینستاگرام ایمیل بزنید تا درخواستتان سریع تر بررسی شود.

7. صبر کنید

وقتی که تمامی 6 اقدام قبلی را انجام دادید، و پیجتان کاملا آماده بود؛ حال تنها باید صبر کنید. صبر، صبر و باز هم صبر؛ گاها بررسی درخواست توسط اینستاگرام چند ماه طول میکشد؛ شما در این مدت به فعالیتتان ادامه بدهید و صبور باشید، تا تیک آبی را دریافت کنید. در صورتی که اینستاگرام این نشان را به شما نداد و با درخواستتان مخالفت کرد، هرگز تسلیم نشوید، اقداماتی که گفتیم را دوباره بررسی کنید و بعد از گذشت 30 روز مجددا درخواست خود را ارسال کنید.

نشانتان را از دست ندهید!

یک نکته کلیدی که گاها افراد مطرح آنرا فراموش می کنند این است که تیک آبی ممکن است از دست برود. یعنی اینستاگرام متوجه شود که شما صلاحیت داشتن آن را ندارید و آن را از شما پس بگیرد.

برای اینکه تیکتان را از دست ندهید، باید مداوم به فعالیتتان ادامه دهید، هرگز فالوور غیر واقعی نخرید، و اقدام به فروش تیک آبی یا واگذاری پیجتان به شخص دیگری نکنید. زمانیکه اینستاگرام متوجه شود که پیج شما به شخص دیگری واگذار شده است، این نشان زیبا را از شما می گیرد.

کلام پایانی

در این مقاله در خصوص تیک آبی، اهمیت، شرایط، و نحوه بدست آوردنش صحبت کردیم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد، و شما هم بتوانید آن را بدست آورید. در برخی صفحات وب محتوا هایی در خصوص خرید تیک آبی اینستاگرام دیده می شود و گاها افراد با پرداخت مبالغ گزافی طعمه سودجویان و افراد کلاه بردار شده اند؛ حتما در صورت نیاز بصورت دقیق بررسی کنید تا دچار اشتباه نشوید. وب شهر همه روزه و بصورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات شما است؛ و شما می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و در زمینه اینستاگرام و سایر سوشیال مدیا ها مشاوره رایگان دریافت کنید.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید باشد اگر سوالی دارید، یا تجربه ای در این زمینه دارید، ممنون می شویم که با ما به اشتراک بگذارید. 

4 دیدگاه در “آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام

 1. Alireza ahmadi گفت:

  سلام
  دریافت تیک آبی اینستاگرام غیر واقعی و فیک دقیقا چطوریه؟ من خیلی دیدم پیج هایی رو که هیچکدوم از شرایط مقاله شمارو نداشتن ولی تیک فیک گرفتن
  میشه راهنماییم کنید چطور میتونم منم بگیرم

  1. sina گفت:

   سلام علیرضا
   کارایی و کاربرد نشان آبی اینستاگرام مشخصه و واقعا هر پیجی بهش نیاز نداره
   ولی اگر میخوای راجع به تیک غیر واقعی بدونی مطالب خوبی توی وب فارسی هست، سرچ برنی میبینی

 2. zahra گفت:

  اینا مال قبلا بود الان هر ننه قمری تو اینستا تیک آبی داره

  1. sina گفت:

   سلام زهرا
   بله متاسفانه گاها این اتفاق میوفته که واقعا نمیدونم هدف این افراد چیه و دنبال چی هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *